Állattartó telepek számára ajánlott termékeink
Ismerje meg profittermelő, természetes összetevőkből álló termékeinket!
Ismerje meg profittermelő, természetes összetevőkből álló termékeinket!
A kiválasztott állatfejre klikkelve, az adott fajnak ajánlott termékeinkről olvashat részletes információt.
SZARVASMARHA
SERTÉS
BAROMFI
LÓ
EGYÉB
Ha sikeresen beazonosította problémáját, kérjük kattintson a színes fejek valamelyikére!
Ha pedig ingyenes szaktanácsadói szolgáltatásunkat szeretné igénybe venni, kérjük, töltse ki űrlapunkat!
Termékeink hatékonyságát bevezetés előtt minden esetben magyarországi telepeken teszteljük, így azok eredményességéért – megfelelő alkalmazás mellett – garanciát vállalunk.
Laktáció 500+ Program
Győzelem a hőstressz felett
Olyan betegségek jelennek meg, amit az állatorvos nem tud megmagyarázni?
Természetesen nem új betegségek jelennek meg, azok már korábban is ott voltak az állományban, de a magas szinten és változó arányban jelen lévő mikotoxinok sok fejtörést okozhatnak. Nézze meg a mikotoxinokról szóló írásainkat!
Hiányos a kérődzők takarmány-összetevőinek az energiaszintje?
A leggyakoribb beltartalom-vizsgálat esetében is előfordul, hogy szarvasmarháink TMR beltartalma megváltozik a számítotthoz képest. Ezt az eltérést hivatott kibalanszírozni a CRYSTALYX sok más feladata mellett. A CRYSTALYX használatakor állatai termelése magasabb lesz. További előnyökről tájékozódjon CRYSTALYX termékleírásunkból!
Sokallja a kérődzők takarmányozásának költségét?
Lehetőség van arra, hogy a tejelő szarvasmarhák (minden kérődző) TMR-jét olcsóbbá tegyük az AMIVIV’SE 50 használatával. Nagy mennyiségű fehérjehordozót (szóját, napraforgót, repcét, stb.) és energiát lehet vele megtakarítani úgy, hogy egy nagytejű tehén napi takarmányköltsége akár 60-120 Ft-tal is olcsóbb lesz. Mindemellett a tejtermelés garantáltan a korábbi szinten marad.
Nincs másra szükség, mint megfelelően beilleszteni a receptbe, ezt követően eldöntheti, hogy bevezeti a terméket vagy sem.
További előnyökről tájékozódjon az AMIVIV’SE 50 ismertetőjénél!
Mikotoxin van a tejben, takarmányban?
Az ma már senkinek sem újdonság, hogy mikotoxin van a takarmányban. A FAO állítása szerint a világ összes takarmányának 25%-a biztosan szennyezett mikotoxinokkal. Sajnos ezekből a mikotoxinokból jó néhány át is megy tejbe, valamint az állati szervekbe, szövetekbe. Toxinos írásainkban bővebben olvashat arról, hogy milyen gondokat és problémákat okozhatnak a mikotoxinok.
Romlanak a termelési és szaporodásbiológiai mutatók?
Egy évtizede még elég kevés információnk volt a mikotoxinokról. Akkor még nem is voltunk tisztában azzal, hogy milyen mikotoxin, mekkora mértékű kárt tud tenni az állati szervezetben, és az hogyan hat a termelésre. Korábban azt hitték, hogy a szarvasmarhák bendője meg tudja oldani a mikotoxinos gondokat. Ma már tudjuk, hogy ez az elmélet nem igazán állja meg a helyét. Ezért is vannak a marháknál szaporodásbiológia gondok, (a ZEA és a DON váltja ki), csak úgy mint a sertéseknél, baromfiknál és egyéb háziállatoknál. Egy évtizeddel ezelőtt még olyan toxinkötők sem álltak rendelkezésre, amelyek szignifikáns mennyiséget tudtak volna kötni az állati szervezetben, így használatuk csak az ágazatvezető lelki nyugalmát volt hivatott biztosítani. Napjainkban már sokkal jobban ismerjük ezen toxinok hatásait, így könnyebb észrevenni a különbséget, hiszen az OLMIX cég megalkotta MT.X+ és MMi.S nevű toxinkötőit, melyek igen nagy mennyiségű toxint tudnak megkötni. Ezáltal komoly gazdasági előnyt biztosítanak a termelőknek és segítségükkel magas szintre lehet emelni a termelési mutatókat. További válaszokért keresse leírásainkat toxinok témában!
Szeretné csökkenteni az antibiotikum felhasználást? Felvenné a harcot a Gram+ baktériumokkal antibiotikum nélkül?
A nyugat-európai gyógyszercsökkentési célkitűzések megvalósítása során több olyan természetes anyagokból előállított terméket kipróbáltak, melyek feladata a Gram+ baktériumok legyőzése volt. Ezek közül is talán a legsikeresebb a Daafit termékcsalád, mely Hollandiában már nagy sikerrel bizonyított: az ősi, természetes erőt hozza el számunkra, a mai tudással továbbfejlesztve. Megfelelő adagolással, az összes Gram+ baktériumot kordában tudja tartani. A részletekért nézze meg Daafit termékünk ismertetőjét!
Megemelkedik a gyógyszerköltség, nem elég hatékony a vakcinázás?
A számtalan ok közül az egyik biztosan a mikotoxinok jelenléte, leggyakrabban a mikotoxinok okoznak ilyen állategészségügyi változást. A további válaszokért keresse toxinkötős leírásunkat, ahol részletesen kifejtjük a lehetséges okokat!
Nem megfelelő az alomkondicionálás, nő az ammónia szint?
A MISTRAL használatával megelőzhetőek, vagy minimalizálhatóak ezek a problémák. Keresse írásunkat a MISTRAL-ról!
Amennyiben termékeink felkeltették érdeklődését, ügyfélszolgálatunkon Bagó Ágnes és Petrény Tímea várják hívását, akik megrendeléssel, kiszállítással kapcsolatos információkkal készséggel állnak rendelkezésére. Terméktámogatás és szakmai kérdések esetén pedig rögzítik adatait és továbbítják elérhetőségét az illetékes szaktanácsadó munkatársunknak, aki a lehető legrövidebb időn belül felveszi Önnel a kapcsolatot.
ügyfélszolgálat
ügyfélszolgálat
Iroda, levelezési cím: 3000 Hatvan, Balassi Bálint út 1.
Magyarország – Bagó Ágnes: +36-70-360-4170
Magyarország – Petrény Tímea: +36-70-622-4640
Szlovákia – Mikuláš Hamerlik: +421-91-77-99-121
friss információkat olvashat